Balsam do ust
Kosmetyki

Jaki wybrać balsam do ust?

Usta to wyjątkowo delikatna część ciała. Są niezwykle podatne na uszkodzenia, mogą być niszczone wirusem opryszczki, a także podrażniane przez słone potrawy lub… całowanie. 😉 W każdej z powyższych sytuacji źródłem nieziemskiej ulgi okazuje się być balsam do ust. Niestety nie każdy produkt jest w stanie zaspokoić nasze oczekiwania i nie każdy łagodzi ból i podrażnienia.

Czy balsam zawsze łagodzi?

Odpowiedź na powyższe pytanie niestety nie w każdym przypadku jest twierdząca. Okazuje się bowiem, że niektóre produkty raczej nie koją, a wręcz zaogniają sytuację. Najczęściej jest to bardzo indywidualna kwestia, bowiem dopiero po użyciu okazuje się, w jaki sposób reagujemy na dany specyfik. Faktem jest jednak, że zdecydowanie bardziej skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest sięganie po droższe produkty, bo jak wiadomo skąpy płaci dwa razy. Gdy chcąc oszczędzić kupimy beznadziejny produkt, będziemy zmuszeni zakupić kolejny kosmetyk.

Balsam źródłem przyjemności

Producenci kosmetyków, o których mowa bardzo często dogadzają swoim potencjalnym i rzeczywistym klientom, jak tylko mogą. Balsamy miewają bowiem wyjątkowo różnorodne i nierzadko apetyczne zapachy, a nawet smaki, a do tego już sama ich konsystencja sprawia, że są na tyle przyjemne w dotyku, że aż chce się po nie sięgać. Podobne specyfiki mogą więc rozpieszczać zmysły i bardzo często to robią. Dlaczego? Głównie dlatego, że konkurencja jest ogromna, w związku z czym każdemu wytwórcy zależy na tym, by jego produkt był jak najbardziej atrakcyjny, a tym samym wybierany przez konsumentów częściej niż inne.

Czy cena jest tożsama z jakością?

W przypadku balsamów do ust bardzo często cena znajduje odzwierciedlenie w jakości. Najtańsze kosmetyki niestety są najmniej trwałe i skuteczne. Aby zauważać jakikolwiek efekt, musimy nakładać specyfik na usta co pięć minut, w przeciwnym razie dyskomfort powraca niemal natychmiast. Warto więc sięgać po produkty sprzedawane w aptekach, które nierzadko mają więcej składników leczniczych niż te z supermarketów. Oczywiście nie zawsze jest to konieczne. Bardzo często zwykłe preparaty drogeryjne okazują się skuteczne, a tym samym wystarczające.

Jak pielęgnować usta zimą?

Faktem jest jednak, że wybrzydzać możemy głównie wtedy, gdy nie znajdziemy się w sytuacji podbramkowej. Kiedy natomiast przychodzi zima, a temperatura na dworze gwałtownie się obniża, wszystkie metody nawilżania ust są skuteczne. Zabójczy dla stanu warg jest brak jakiegokolwiek preparatu. Jeśli więc na dworze sroga zima, a my nie mamy żadnego cudownego środka na podorędziu, użyjmy pierwszego balsamu, jaki znajdziemy w sklepie, torebce czy kieszeni, byle tylko zapewnić swoim wargom swoistą barierę ochronną. Najbardziej szkodliwe jest bowiem uporczywe bagatelizowanie problemu i zgubny stosunek w rodzaju „jakoś to będzie”. Przy podobnym nastawieniu gdy zima odejdzie, my pozostaniemy z paskudnymi ustami, naznaczonymi bliznami po licznych pęknięciach. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że „ozdoby” tego rodzaju prezentują się mało efektownie.

Pielegnacja skory twarzy
Kosmetyki

Jak zadbać o pielęgnację skóry twarzy?

Każdy lubi mieć piękną i zadbaną skórę. Szczególnie skórę twarzy, która jest niejako naszą najważniejszą wizytówką. Promienna, gładka, bez przebarwień czy wyprysków dodaje właścicielowi pewności siebie. Jak dbać o skórę twarzy, aby z uśmiechem spoglądać w lustro? Kluczem są trzy kroki – oczyszczanie twarzy, tonizacja i nawilżanie.

Zanieczyszczone powietrze, życie w biegu, mocny makijaż, krótki sen. Jest wiele czynników, które wpływają negatywnie na skórę naszej twarzy. Salony kosmetyczne oferują wiele mniej lub bardziej specjalistycznych zabiegów, od klasycznego manualnego oczyszczania, przez użycie odpowiednich kwasów i urządzeń, po zabiegi chirurgiczne. Zapewne są one skuteczne przy systematycznym korzystaniu, ale to zazwyczaj sporo kosztuje. Możemy jednak pomóc skórze sami, w domowym zaciszu. Wystarczy codzienna, odpowiednia pielęgnacja.

Trzy kroki do czystej skóry twarzy

Krok pierwszy – oczyszczenie twarzy.

Czysta skóra to podstawa. I pamiętajmy, że o ile prysznic całego ciała wystarczy wykonać wieczorem (choć są również zwolennicy porannych kąpieli) to twarz obowiązkowo myjemy rano i wieczorem. Rano możemy do tego celu użyć płynu micelarnego, który oczyści i odświeży naszą skórę. Więcej uwagi należy tej czynności poświęcić wieczorem. Po całym, mniej czy bardziej intensywnym dniu skóra twarzy jest zanieczyszczona i wymaga dokładniejszej pielęgnacji. Wieczorem, oczyszczanie rozpoczynamy od usunięcia makijażu, najlepiej płynem delikatnym dla wrażliwej skóry wokół oczu. Następnie myjemy twarz. Od rodzaju skóry i naszych preferencji zależy, jakiego kosmetyku użyjemy. Niezależnie jednak czy będzie to żel, krem, pianka, czy płyn do mycia twarzy pamiętajmy, aby w składzie było jak najmniej substancji drażniących. I najważniejsze nie używajmy do mycia twarzy mydła, które lubi wysuszać.

Krok drugi – tonizacja.

Przywrócenie właściwego ph skóry twarzy jest ważne dla odbudowania właściwości ochronnych skóry, przed różnymi bakteriami, grzybami czy substancjami drażniącymi, z jakimi na co dzień mamy do czynienia niemal na każdym kroku. Tonik, aby działał skutecznie powinien zostać dobrany do rodzaju naszej skóry.

Krok trzeci – nawilżanie.

Odpowiednio przygotowana, poprzez dokładne oczyszczenie i tonizajcę, skóra potrzebuje jeszcze nawilżenia. Na dzień warto zaopatrzyć się w lekki, dostosowany do skóry krem lub emulsję, koniecznie z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UV latem oraz niską temperaturą i wiatrem zimą. Na noc dobrze zaaplikować skórze krem bardziej odżywczy i nieco tłustszy, który pozwoli skórze po całym dniu zregenerować się.

Twarz – nasza wizytówka

W dzisiejszych czasach większość kobiet, ale też coraz więcej mężczyzn, zmaga się z problemami skórnymi. Każdy zna zaskórniki, wągry, krostki, trądzik, zatkane pory, czy przebarwienia. Nie jest tajemnicą, że twarz to nasza wizytówka, chcemy więc aby była nieskazitelna i pozbawiona problemów dermatologicznych. W drogeriach i aptekach znajdziemy wiele różnych kosmetyków do oczyszczania, tonizacji i nawilżania skóry twarzy. Są również kosmetyki typu trzy w jednym. Warto przetestować różne z nich, aby znaleźć właściwy zestaw ułatwiający nam utrzymanie skóry we właściwym stanie.